Zkušenosti studentů

Studentka (věčný začátečník) po 12 hodinách soukromé výuky

- po dovolené v Dubaji - projížďky v přírodě s průvodcem a objednávání jídel

"Méně jsem se bála mluvit. Dokonce jsem jim chtěla jít vynadat na recepci - hudba ve tři ráno pod náma - nějaký africký večírek" L.H.

 

student, věčný začátečník
"Běžně problém bývá, že když se naučíte nějaká slovíčka a pak je nepoužíváte, tak je zapomínáte. S váma člověk mluví a nenecháte mě vydechnout. To je dobrý." J.H.

student, mírně pokročilí
"Já jsem ráda, že když tady mluvím, tak mě někdo naslouchá. Doma mluví anglicky manžel a syn, tak jsem raději sticha." Vanda H.

student, věčný začátečník
"Tohle je první kurz, který mě baví." Jan Š.

studentka, věčný začátečník
"V Dubaji jsem jezdila sama taxíkem a řidič se mě pořád na něco vyptával, až jsme spolu anglicky mluvili 20 minut." Magdalena B.

pokročilá studentka
“Byla jsem na přednášce Roberta Fulghuma v Třeboni a pokud nehuhňal, rozuměla jsem všemu, ještě před tím než, to přeložili. Jste dobrý učitel.” L.H.

student, pokročilý po 4 letech studia (45 min. 1xtýdně)
"Byl jsem na pár dní v Alpách na lyžích. Bavil jsem se s manažerkou hotelu. Tentokrát jsem už nemusel přemýšlet o slovech, jak tomu bylo dříve. Naskakovalo to automaticky." Martin Hanousek, České Budějovice

studentka, věčná začátečnice - po půl roce studia (45 min. 1xtýdně)
"Byla jsem v Rakousku na lyžích 4 dny. Při jednoduchém mluvení mi jedno slovíčko naskočilo německy. Jinak všechno mi naskakovalo anglicky. Z toho jsem byla mile překvapená a řikala jsem si, že se vám musím pochlubit." Magdalena Burdová

Studentka, mírně pokročilá, za 1 rok studia, 1x týdně, 45 min.
"Minule jsem šla od vás s hodiny do kopírky. Byl tam černoch s Papua-Nová Guinea. Jednoduše jsem se sním bavila. Mluvil pomalu. Pan prodavač neumí anglicky, tak jsem přeložila pánovi, kolik bude platit. Potěšilo mě to i jeho. Pan prodavač mě pochválil. Ptal se, 'Vy umíte anglicky?'". Ivana Brabcová, České Budějovice.

studentka, středně pokročilý
Už se nebojím, když přijdou cizinci do našeho obchodu. Aktivně jdu za nimi a pozdravím je. Nemám strach, když se mě na něco zeptají. Dříve jsem raději požádala kolegyně, aby to vyřídili.” Z.Š.

 
Studentka za 1 rok studia, 1x týdně, 45 min.
“Byli jsme minulý týden na dovolené ve Španělsku. Fakt jsem byla překvapená, že jsem rozuměla anglicky. Všechno jsem rozuměla. Recepční nám vysvětlovala a domluvila jsem se. Kódy na dveřích, o klíčích, kufry co a jak. Fakt dobrý. Jste borec. To, co jsem nerozuměla, jsem si dokázala domyslet. Na to, že se doma neučím, super. Děkuji.” K. Kaňková, České Budějovice
 
Studentka (středně pokročilý):
“Chodila jsem na vaší výuku. Pak jsem jela do Kanady, kde se mnou cizinci komunikovali, když jsem tam byla na procházkách se svým vnukem. Jsem ráda, že jsem díky vaší výuce ztratila ostych, říci něco anglicky, před cizími lidmi.” E.V.
 
Studentka (začátečník):
"Musím Vás pochválit, přes minimum studia jsem na dovolené domluvila spoustu potřebných věcí. Jsem moc ráda, že jsem se do toho dala!" Marie Králová
 
Studentka (mírně pokročilá):
"Po pěti měsících studia jsem byla schopna se domluvit pracovně - realitní makléř. Nikdy jsem se před tím anglicky neučila." Petra Králová
 
Studentka (mírně pokročilí) po 8 měsících studia (1xtýdně, 90 min):
"Byla jsem na výletě na Pražské hradě. Potkala jsem cizince z Korei. Ptal se na prezidenský palác. Šel s námi po schodech nahoru a já mu povídala, že jsem učitelka na zákl. škole, atd. Nahoře si šel svou cestou. Byla jsem ráda, že jsem mu dokázala, po 8 měsících studia, něco povyprávět o sobě a že jsem mu rozuměla pár otázek a mohla mu odpovědět." L.H.
 
Student (věčný začátečník) na druhé hodině angličtiny:
"Musím říct, že minule, už po první hodině jsem měl pocit, že kdyby mě někdo zastavil na ulici, nebál bych semu něco říct. To jsem ještě nezažil. Dříve jsem dostával hodiny striktně podle učebnice a přes to “nejel vlak”. Jestli to takhle půjde dál, bude to super." P.G.
 
Studentka (začátečník) po 2.5 měsících studia (1xtýdně, 90 min):
"Mám radost, že umím několika jednoduchými větami říct něco o sobě a své rodině, zeptat se na něco atd. A to po celkem krátké době, učení mě baví, zjistila jsem, že je to výborný antidepresivní prostředek." Daniela Klímová
 
Studentka po 1.5 roce studia angličtiny:
“V autě jsem poslouchala radio BBC. Už jsem rozuměla o čem se bavili. Ještě né všemu a ne rodilím mluvčím, ale cizincům, co mluvili pomalu jsem celkem rozuměla. To je zase posun v AJ.” I.H.
 
Studentka (1xtýdně, 90 min):
"Jsem spokojená. Když odcházím z hodiny, mám pocit, že něco umím." Ladislava Heřmanová
 
Studentka (1xtýdně, 90 min):
"Lenka říkala, že chodí na angličtinu ještě nějak jinam, ale že se tady naučí mnohem více. Máte to dobře sestavené. Žádné životopisné články, ale jen to, co opravdu potřebujete." J.P.
 
Student (1xtýdně, 90 min):
"Znalost mojí angličtiny mě ušetřila několik tisíc korun. Nedávno jsem letěl na dovolenou. Přestupoval jsem na obrovském letišti v Dubaji. Na palubním lístku jsem neměl číslo Gate (brána), kam se mám dostavit. Zeptal jsem se jednoho pána: 'Can you help me?' (Můžete mi pomoci?) a pak 'I need to find this flight.' (Potřebuji najít tento let.) Díky tomu, že jsem se neztratil a přišel k dalšímu letadlu včas, stihl jsem i loď, na které jsem pak trávil celý týden. Kdybych to letadlo nestihl, musel bych si koupit jiný let a pravděpodobně bych nestihl ani svou dovolenou." F.J.
 
Studentka (začátečník) na první hodině angličtiny:
“Baví mě to. Mám takovou radost! V září jedu do Norska a budu mluvit anglicky!” J.K.
 
Studentka (začátečník) po první hodině angličtiny:
“Po první hodině se mě dcera ptala, co jsem se naučila. Většinou mě moc nechválila. Anglicky jsem jí pozdravila, řekla jsem, jak se jmenuji, odkud jsem, kolik je mi let, jakou mám rodinu a kdy pracuji.Překvapivě se divila, kolik jsem se toho za 90 minut naučila.” D.K.
 
Studentka (mírně pokročilý):
"Moje kamarádka studuje angličtinu v jiné škole. Myslím, že teoretických znalostí má více, protože studuje déle než já, ale když si vymýšlíme, jak by se něco řeklo, mám mnohem rychlejší reakce než ona. V pohotovostipoužití angličtiny vnímám rozdíl." L.H.
 
Studentka (mírně pokročilý) po 4 měsících studia:
“Dnes jsem byla v restauraci a zaslechla jsem anglicky mluvící lidi, jak si objednávají. Potěšilo mě, že jsem jim rozuměla. Dříve bych si těchto lidí ani nevšimla." D.K.
 
Student (mírně pokročilý):
“Na naší minulé hodině jsme brali sloveso být v minulosti (was/were). Ve škole mě pak z toho zkoušela učitelka adostal jsem malou jedničku.” O.H.
 
Student (středně pokročilý):
“Mám nového anglického zákazníka. Obrátil se na mne s požadavkem. Byl jsem potěšen, když jsem mu porozuměl a prodal to, co potřeboval. Vysvětlil jsem mu také, že nejsem byznysman, ale mechanik satelitní techniky. Byl nadšený a spokojený.” F.J.
 
Studentka po 8 měsících studia angličtiny:
“Jedu ve vlaku. Právě anglicky nabízejí něco k obědu. Je fajn tomu rozumět a nechat se pozvat. Děkuji za hodiny angličtiny.” I.H.
 
Studentka (začátečník) po pěti hodinách výuky:
“Když jsem se učila angličtinu dříve, z hodiny na hodinu jsem se musela doma učit asi 15 až 20 slovíček. Nenaučila jsem se je a nechtělo se mi tam. Tak jsem si vymýšlela, proč tam nejít. Sem se těším! Když se doma na to nepodívám, tak to nevadí.” J.K.
 
Studentka po 2.5 měsících studia (1xtýdně, 90 min):
"Zlepšila se mi slovní zásoba. Oživila jsem si slovíčka, která jsem znala a naučila jsem se nová. Dokážu ze sebe vydat srozumitelnou větu. Cítím se se svou angličtinou jistější." T.S.