začátečník - Richard Ludvík

rozhovory - začátečník

Série začátečník, kartičky s rozhovory 

 

K čemu vám tyto rozhovory budou dobré? 

 

Jestli jednou nebo vícekrát za rok vycestujete do zahraničí nebo na dovolenou, budete potřebovat mluvit anglicky. 

 

Je chytré se na to připravit a nebýt zaskočen. Každá dovednost by se měla procvičovat a trénovat. Jak se říká, "Těžko na cvičišti, lehko na bojišti." 

 

Jaké kartičky si vybrat? Má to nějakou logiku? Jaké je správné pořadí? Navazuje to na sebe a jak to jde za sebou?

 

Správné pořadí:

 

1. 1-100 Začátečník na cestách

2. 101-200 Začátečník na dovolené

3. 201-300 Začátečník ve městě

4. 301-400 Začátečník v restauraci

5. 401-500 Začátečník na letišti

 

 

Slova za názvem "Začátečník...." (viz Správné pořadí) nejsou ani tak důležité. Situací je mnoho a vyskytují se náhodně. Na letišti, na ulici, v restauraci, v hotelu, v muzeu, ve vlaku, na zastávce, a mnoho dalších. Je to záměrně, abyste se naučili reagovat na různé situace v zahraničí. A taky abyste se nenudili u jediného tématu.

 

Mnohem důležitější pro vás je, když začnete postupovat od první série rozhovorů (1. 1-100 Začátečník na cestách.) Projděte všech padesát rozhovorů a pak postupujte na (2. 101-200 Začátečník na dovolené), atd. 

 

Pokud začnete například u 3. 201-300 Začátečník ve městě, předpokládá se, že máte znalosti ze dvou předchozích sérií rozhovorů (1-100 a 101-200). Rozhovory jsem tvořil postupně. Obtížnost proto není příliš strmá a vy to můžete zvládnout a pokračovat až do konce. 

 

V každém novém jednotlivém rozhovoru budete také procvičovat 3 nová slovíčka. To není moc, ale v následujícím rozhovoru budou další 3 nová. Postupně a trpělivě si můžete vypracovat základní anglickou slovní zásobu. V každé sérii se naučíte 150 slovíček. V pěti sériích se celkem naučíte 750 anglických slovíček, ve 250 rozhovorech. 

 

Pokud jste věčný začátečník, začněte první sérií (1-100 Začátečník na cestách). Pokračujte a zdokonalujte se. A hlavně, studium neberte vždy tak vážně. Měli byste si studium angličtiny užít a mělo by vás to bavit. Jestli se při vašem studiu jen trápíte, uvažujte o změně.

 

Chcete se naučit rozumět?

 

Celá série s rozhovory je namluvena na CD nebo na mp3. Můžete se učit nejen poslechem, ale i mluvením.